(НЕ)доступна освіта, стратегія перемоги, зниклі безвісти й запрошення
Вітання, друзі! У цьому випуску розсилки підготували для вас нові дослідження на основі відкритих даних, аналітику, запрошення на круглий стіл і воркшоп
(НЕ)ДОСТУПНА ОСВІТА
Ми проаналізували дані, які отримали від «Інституту освітньої аналітики», і з’ясували: понад 25% дітей, які перебувають в Україні, позбавлені можливості повноцінно навчатися через військові дії та регулярні обстріли Росії.
На основі цих даних ми також створили інтерактивну мапу, на якій ви можете подивитися, як працюють українські школи в різних регіонах України — очно, дистанційно чи змішано.
Також у матеріалі ви знайдете інтерактивну базу даних, де можете подивитися у якому форматі працює та школа, яка вас цікавить. Фільтрувати навчальні заклади можна за областю, районом та назвою.
А ЯКА У НАС СТРАТЕГІЯ ПЕРЕМОГИ?
Головний консультант відділу воєнної політики Національного інституту стратегічних досліджень і старший аналітик БФ «Повернись живим» Микола Бєлєсков написав для нас аналітичний матеріал про те, якою може бути українська стратегія перемоги.
Текст непростий і без «ура-патріотизму». У ньому Бєлєсков говорить, що ключові завдання України це:
Як мінімум — стале припинення вогню хоча б на 5–7 років і якісний розвиток Сил оборони. А максимум — комплексним воєнним і невоєнним впливом стимулювати запуск постімперського транзиту у РФ.
Зберегти Україну як функціональну державу.
Запобігти соціальним вибухам і потрясінням всередині країни.
Максимально зберегти демографічний потенціал.
ЗНИКЛІ БЕЗВІСТИ ПІД ЧАС ВІЙНИ
Понад 36 тисяч українців офіційно вважаються зниклими безвісти через війну й окупацію. Серед них — 2108 дітей.
Найбільше зникнень зафіксовано у березні 2022-го.
Найбільше людей зникло в Донецькій, Луганській, Київській, Харківській та Херсонській областях, які першими відчули на собі російський удар.
Понад 80% зниклих — чоловіки віком 20−40+ років
«ХОРОШІ» РОСІЯНИ У ЛОНДОНІ
Цей репортаж написала для нас Яна Казміренко з Лондона, де вона ходила на презентацію книги російського письменника Бориса Акуніна.
Після презентації Яна запитала в Акуніна, скільки він пожертвував на ЗСУ. Це «іспортіло» деяким росіянам вечір. Ба, більше: згодом цей репортаж зіпсував настрій і деяким нашим читачам у соцмережах, які обізвали нас «комсомольцями» :)
Але репортаж на те й репортаж, щоб описувати реальність очима журналіста. Зрештою, текст написаний гарно і читається легко — це все, що ми поки можемо гарантувати, пишучи про «хороших» росіян, які живуть своє комфортне життя за кордоном і розповідають про «неоднозначного» Сталіна, поки їхня країна знищує нас.
А НАОСТАНОК — ЗАПРОШЕННЯ
У четвер, 23 травня, об 11:00 наші журналісти разом із посадовцями МОЗ і МОУ та представниками громадськості обговорюватимуть пріоритети державної політики у сфері реабілітації військових на найближчі 5 років і яку роль у цьому процесі можуть відіграти приватні та волонтерські ініціативи.
Обговорення відбудеться у межах круглого столу «Успіхи та виклики реабілітації військових в Україні: пошук рішень», який ми організували після того, як дослідили роботу десяти реабілітаційних центрів.
А 12 червня наша Юлія Дукач на запрошення Глобальної мережі журналістів-розслідувачів проведе вебінар «Розслідування дезінформації на YouTube». Якщо цікаво, реєструйтеся!
Цікавий факт: 26 травня відзначають День Києва. А у нас на сайті можна замовити крутий мерч з районами столиці. Тому ласкаво просимо — так ви можете й унікальну футболку отримати, і незалежну журналістику підтримати.



Дякуємо, що дочитали! До зустрічі наступного тижня!
Розсилку підготувала комунікаційна менеджерка Texty.org.ua Тетяна Колісник.