Російський колоніалізм, пропаганда й залаштунки ЗСУ
Привіт, друзі! Сподіваємося, ви у безпеці. У цьому випуску розсилки ми розповімо вам про російську політику колоніалізму, пропаганду й будні українських військових.
РОСІЙСЬКИЙ КОЛОНІАЛІЗМ
Пів тисячоліття тому росіяни «асвабаждалі» Казань — вони майже дотла спалили місто і вбили багатьох місцевих жителів. Після цього московити почали завзято відбудовувати місто, але з одним нюансом — татарам жити у центрі заборонили. Там мали право мешкати лише загарбники.
Це був один з елементів колонізаційної політики Московії, що у комплексі з іншими заходами стала причиною майже повного знищення місцевого населення. Схоже, подібна ситуація зараз відбувається у Маріуполі, де російська влада активно перебудовує центр міста, який було знищено під час облоги у 2022-му. На місці зруйнованих будинків окупанти будують нове житло й створюють всі умови для того, аби мешкати там могли лише росіяни.
ДЕ ГРОШІ?
Не секрет, що частину своєї зарплати українські військові витрачають на забезпечення себе у війську. Часто доводиться купувати навіть найелементарніше — одяг, взуття, захист, зброю. Проте крім особистих витрат існують ще й гуртові — як-от внески у ротні каси. Вони, по суті, компенсують прогалини армійської логістики й документообігу, чим економлять бійцям купу часу й сил.
Заступниця головного редактора Інна Гадзинська поспілкувалася з бійцем, який кілька місяців вів звітність ротної каси в одній із бойових бригад ЗСУ. Він поділився з нею кількома торішніми звітами та розповів про основні статі витрат.
ЯКИЙ ВІН, ХОРОШИЙ КОМАНДИР?
Він уміє розв'язувати проблеми. Детально пояснює послідовність дій. Не ставить нереальні цілі. Рівномірно розподіляє завдання і спонукає постійно розвиватися.
Це — портрет хорошого командира. І ми його знайшли.
Знайомтеся, Андрій Скібін, лейтенант нової генерації. У 23-річному віці він став командиром роти ударних БПЛА «Тайстра».
ПРОПАГАНДА У СОЦМЕРЕЖАХ
Для тих, хто й досі ще сумнівається у небезпеці Telegram для українців, програміст і засновник україномовного порталу про IT, науку й технології Назар Токар ґрунтовно описав вісім основних ризиків цього месенджера.
Іще одне наше дослідження показало лицемірну політику TikTok. Якщо коротко, історія така: ми знайшли там ботоферму, яка працювала на зрив мобілізації. Українські держоргани звернулися до соцмережі, та заблокувала ботоферму, але… паралельно обмежила доступ до аналітичного інструменту, який дозволяв нам та іншим дослідникам шукати ботоферми у TikTok :(
ДОСЛІДЖУЄТЕ ПРОПАГАНДУ? ПРИХОДЬТЕ НА ВІДВЕРТУ РОЗМОВУ!
Якщо останні два матеріали з нашої розсилки зацікавили вас, будемо раді вас бачити 29 серпня о 17:00 на онлайн-зустрічі, де ми говоритимемо про вплив російського інформаційного простору на українські регіони. На ній ви можете дізнатися, звідки «ростуть ноги» у деяких інформаційних кампаній в Україні, чи справді ми добре знаємо російський інфопростір та його впливи.
Сьогоднішню розсилку, як і попередні, підготувала комунікаційна менеджерка Texty.org.ua Тетяна Колісник. Якщо маєте пропозиції/рекомендації/зауваження щодо покращення нашої взаємодії — пишіть їх у коментарях або мені особисто. Я все читаю і враховую!