Вперед у минуле: імперські війни Московії та майбутнє РПЦ
Вітання, друзі! У сьогоднішній розсилці осмислюємо минуле та опосередковано розповідаємо, як воно впливає на сьогодення.
Від Московії до СРСР
Цей матеріал — чудова альтернатива десяткам підручників і годинам досліджень. З нього ви можете дізнатися, як завойовувала і втрачала території Росія з XIII до XX століття. Для кращої ілюстрації цього процесу ми намалювали карти й графіки.
Наше невелике дослідження російської історії показує, що це, по суті, країна без кордонів, адже вони у неї постійно змінюються. Водночас тренд останніх сотень років позитивний: російські території зменшуються швидше, ніж приростають. А територіальні завоювання Путіна схожі на макові зернятка порівняно з втратами, які почалися після Першої світової війни.
Похід Сагайдачного на Москву
Ще один матеріал, який показує цінність вивчення історії. У ньому ми розповідаємо про похід козаків під приводом Сагайдачного на Москву. Тоді, у XVII столітті, козаки, як і ЗСУ у XXI столітті, почали свій наступ із Курщини. Вони атакували ще ряд міст, а тоді пішли на Москву.
Якщо коротко: то в Москву козаки так і не зайшли. Чому? Про це ми детально розповідаємо у нашій історичній гарно візуалізованій розвідці про польсько-козацький наступ, який має певну схожість із сучасним наступом ЗСУ на Курщину.
Почитайте, це реально цікаво!
Закон про заборону РПЦ
23 вересня набрав чинності Закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій». Відтепер Російська православна церква в Україні поза законом, а пов’язані з нею релігійні організації мають три місяці, щоб розірвати будь-які зв’язки з московським центром. На кожну церковну структуру, яка цього не зробить, чекають суд і заборона.
Що ще передбачає і чого не передбачає цей Закон — детально й доступно пояснив Тарас Шамайда.
Пам’яті великого друга України Девіда Ноулза
На фото — палкий прихильник України й автор популярного подкасту «Ukraine: The Latest» (близько 100 мільйонів завантажень) Девід Ноулз, який раптово помер 8 вересня від серцевого нападу. Зараз його смерть розслідують британські офіцери з контртерористичної служби. Тож, є ймовірність, що за смертю Девіда стоять російські спецслужби.
Ми підготували ґрунтовний матеріал про те, як багато для України зробив Девід Ноулз. Почитайте, вшануйте пам’ять британського журналіста, який горів Україною і зробив дуже багато для того, щоб світ не забував про нас.
Як гуманітарій навчився паяти дрони
Ми у команді любимо експерименти — і зараз розповімо про один із них, про той у якому наша колега Олександра Тимошенко створила дрон своїми руками.
Ви можете сказати: «Що тут такого? Це вже давно не новинка».
А ми відповімо: «Для нашої Олександри, яка ніколи в житті не тримала паяльника в руках і вважає себе гуманітарієм до кінця кісток, — це великий подвиг».
Цю розсилку, як і попередні, підготувала комунікаційна менеджерка Texty.org.ua Тетяна Колісник. Якщо маєте пропозиції/рекомендації/зауваження щодо покращення нашої взаємодії — пишіть їх у коментарях або мені особисто. Я все читаю і враховую!