Збираємо історії про СЗЧ
Та розповідаємо про реабілітацію, блекаути, хороших комбатів, нові тренінги, книги й дослідження.
РОЗКАЖІТЬ ПРО СЗЧ!
Ми шукаємо військових, які пішли у СЗЧ (самовільно залишили частину). Нам потрібно, щоб вони відверто розповіли, чому прийняли таке рішення. Ці відповіді ляжуть в основу нашого нового дослідження.
Анонімність гарантуємо!
Також у межах цього дослідження ми шукаємо військовослужбовців, які нині перебувають у СЗЧ і готові пройти анонімне глибинне інтерв’ю з соціологом.
Контакт для зв’язку — заступниця головного редактора Інна Гадзинська: ig@texty.org.ua.
Якщо ви знаєте таких людей або можете поділитися цією інформацією у спільнотах військовослужбовців, це буде величезним внеском у нашу спільну справу!
Заздалегідь дякуємо за небайдужість!
ІНФОГРАФІКА БЕЗ ГОЛОВНОГО БОЛЮ
Маємо для вас іще одне оголошення, але приємніше.
У середу, 27 листопада, о 16:00 ми проведемо 90-хвилинний тренінг «Інфографіка без головного болю», на якому розповімо про:
загальні підходи до візуалізації даних;
найпопулярніші типи графіків: як підібрати найкращий самостійно і чи варто користуватися автовизначальниками;
популярні інструменти для створення графіків (тренуватимемося на ваших даних);
як фіналізувати графіки для презентації: інтерактив, кольори, масштаб та інші нюанси, на які зазвичай іде найбільше часу.
Тренінг платний. Зареєструвавшись на наш тренінг ви отримаєте не лише унікальні знання та навички, а й підтримаєте команду незалежних фахових журналістів ❤
Ну а далі трохи розповімо про наші нові матеріали й дослідження.
СОТНІ СХОДИНОК
Ми проаналізували 550 київських телеграм-каналів проєкту «СвітлоБот», щоб зрозуміти масштаби знеструмлень у Києві цього літа та дізнатися, яку висоту щодня долали та долають мешканці висоток, коли вимикають електрику.
Крім цікавих графіків, з яких видно пікові години літніх відключень світла, у цьому дослідженні ви знайдете історію адаптації дата-журналістки Юлії Дукач, яка мешкає на 20 поверсі, до вимкнень світла.
Нещодавно Юлія публічно повідомила, що закриває всі незавершені проєкти й залишає нашу команду. Це дуже сумно, проте «кожен фініш — це, по суті, старт».
Ми дякуємо Юлії за роки праці й глибокі дослідження, які вона створила для Texty.org.ua. Нехай далі буде більше й краще! ❤
ЗОЛОТИЙ ФОНД ЗСУ
Хто такий комбат?
Вичерпну й гарно написану відповідь на це питання дав наш фрилансер Матвій Гармаш. Він талановито і зі знанням справи створив портрет ідеального й паршивого комбрига. Цитата нижче — чудовий анонс до його матеріалу:
«По-справжньому талановитий комбат вдало організованим маневром змусить кацапів тікати у стилі «Москва — Воронєж фіг догоніш» і здаватися в полон десятками, а міні-Жуков на такій посаді може за один штурм покласти половину батальйону і претендувати на орден Богдана Хмельницького»
Дуже радимо почитати цей текст. Після прочитання буде над чим подумати.
СКЛАДНІ ВИПАДКИ
Українські лікарі іноді говорять військовим після поранення, що ті ніколи не зможуть ходити. Такий підхід хибний — переконана керівниця фонду «Майбутнє для України» Олена Ніколаєнко:
«Треба казати, що ти не можеш зробити. Не можеш ти — може хтось інший. І треба шукати деінде».
Їхній фонд знає, де зможуть. Вони не перший рік супроводжують українських військових на лікування й протезування в американську клініку, де ставлять високотехнологічні біонічні протези. У пріоритеті американських протезистів — найскладніші випадки.
Першим їхнім українським пацієнтом став акробат Олександр Чайка, якому ампутували ногу після обстрілу на Донеччині. Після ампутації Чайці пророкували лише інвалідний візок. Протезист Майкл Коркоран довів: скептицизм недоречний.
Нині Олександр Чайка відкрив у Києві дві акробатичні студії, де навчає дітей.
Що це за неймовірний центр протезування і як туди потрапити — розповідаємо у репортажі.
А НАОСТАНОК — ЇЖА ДЛЯ ІНТЕЛЕКТУАЛІВ
На перше — переказ дослідження про причини корупції.
На друге — фрагмент перекладу з книги «Коли спалахне війна. 1938. Аналіз кризи» польського дослідника Пйотра Маєвського. Цю книгу нещодавно переклали українською.
На цьому сьогодні — все. Дякуємо, що читаєте! ❤