На фронті й у тилу: аналітика, візуалізація, пошук рішень
Вітання, друзі! Ми знову до вас із новою порцією українських проблем і пропозиціями, як їх можна вирішити. І пам'ятайте — ми завжди відкриті для змістовної дискусії.
НОВА ТАКТИКА РОСІЯН
Після програшу на першому етапі війни російська армія змінила тактику ведення бойових дій — вона відмовилася від концепції проривів, стрімких наступів і оточення наших військ. Тепер росіяни тиснуть по всій східній лінії фронту й на півдні — так вони намагаються відбити території, звільнені під час українського контрнаступу. Ми візуалізували, як останні три місяці просуваються росіяни на фронті та дослідили, як змінилася їхня тактика ведення війни.
РУЇНИ ЧАСОВОГО ЯРУ
Останні чотири місяці українські військові тримають оборону Часового Яру. За цей час росіяни майже повністю зруйнували місто. Це, зокрема, добре видно на супутникових знімках, які дослідили наші журналісти Євгенія Дроздова та Олександр Шульман.
Чому росіяни намагаються взяти це місто на Донеччині?
Часів Яр стоїть на панівній висоті. Якщо російська армія зможе захопити місто, вона зможе обстрілювати логістичні маршрути української армії та відкриє собі дорогу на Костянтинівку, Дружківку, Краматорськ і Слов’янськ.
П’ЯТЬ СТОВПІВ МОБІЛІЗАЦІЇ
«Ті, хто не хочуть воювати в українській армії, будуть воювати в окупаційній», — переконані майже всі члени нашої команди (частина з них — служить).
На жаль, те, що ми бачимо і чуємо про перебіг мобілізації, поки не вселяє оптимізму: у суспільстві зростають напруженість і взаємна ненависть. Цим активно користується російська пропаганда.
Як можна змінити ситуацію? Ми у редакції маємо п'ять пропозицій. Деякі з них контроверсійні, тож попереджаємо: ми не істина в останній інстанції, а лиш пропонуємо можливі варіанти. Ну і запрошуємо вас також подумати над цим питанням.
ТЦК ПРОТИ ЦНАПу
Війна в Україні триває вже 10 років, понад два з них — у гарячій фазі! За цей час ніхто з політиків та урядовців не зробив нічого, щоб реформувати систему військкоматів і наблизити їхню роботу до потреб сучасного суспільства.
Наша журналістка Валерія Павленко дослідила відгуки відвідувачів столичних військкоматів на Google-maps і систематизувала основні проблеми, які заважають їм бути ефективними. Після цього вона поспілкувалася з Олександром Саєнком, який брав участь у створенні Центрів надання адміністративних послуг. Він розповів, як можна швидко і майже за безцінь змінити роботу військкоматів і зробити їх більш людиноорієнтованими.
Якщо вам є що розповісти, напишіть у приватні повідомлення або на електронну пошту texty.org.ua@gmail.com. На основі ваших розповідей ми підготуємо матеріал. Анонімність гарантуємо.
Сьогоднішню розсилку, як і попередні, підготувала комунікаційна менеджерка Texty.org.ua Тетяна Колісник. Перепрошую за довге мовчання й дуже дякую, що дочитали аж сюди. Якщо маєте пропозиції/рекомендації/зауваження щодо покращення нашої взаємодії — пишіть їх у коментарях або мені особисто. Я все читаю і враховую!