Ціна територій, карта лінії фронту та цінні історії
У сьогоднішній розсилці на вас чекає два дослідження з картами й графіками та кілька цікавих й корисних історій з життя воєнного часу.
ЦІНА ТЕРИТОРІЙ
Скільки територій ми втратили, відвоювали та захопили? Коли і як? А скільки коштує росіянам захоплення нашої землі?
Ми проаналізували дані експертних спільнот DeepState та Oryx і знайшли відповіді на ці питання. Якщо коротко, то:
Наступ ЗСУ на Курщині слабко вплинув на наступальний темп росіян на інших ділянках фронту.
Фактично Росія почала просуватися швидше, зазнаючи втрат (убитими й пораненими різного ступеня тяжкості) 10 тисяч щотижня.
З аналізу даних також стає очевидно, що навіть без якихось суттєвих просувань росіяни постійно втрачають у рази більше бронетехніки, ніж українці.
Під час наступальних дій втрати українських військ у бронетехніці також зростають.
КАРТА ЛІНІЇ ФРОНТУ
Ми проаналізували карти й побачили: за останні три місяці лінія фронту в Україні змінилася через наступальні дії українських військових. На сході та півдні були досягнуті невеликі, але важливі просування, які поступово послаблюють позиції російських військ. Українські сили, зокрема, змогли частково відтіснити ворога від Бахмута, де тривають запеклі бої. Хоча значних проривів поки не було, локальні успіхи української армії свідчать про ефективну стратегію поступового виснаження сил противника.
ХТО ЗУПИНИТЬСЯ, ТОЙ ПРОГРАЄ
«Ми, українці, відкрили для себе можливості FPV-дронів від безвиході, а це вилилось у дуже ефективну зброю. І чим далі триває війна, тим більше ми розвиваємо цю сферу, але таким чином розвиваємо й ворога, який вчиться на нас і наших помилках. Якщо ми зупинимося в розвитку безпілотників, то ворог нас випередить», — переконаний один із найефективніших військових, який за допомогою дронів знищує ворожу техніку, Маркіян.
Він розповів нам про особливості використання дронів на полі бою в Україні та про те, як швидкість розвитку БПЛА впливає на війну.
«КУР’ЄР» НА МИЛИЦЯХ
За кожною довідкою після поранення їдь у військову частину!
Лікуєшся чи обстежуєшся, хамство медперсоналу — твій вірний супутник!
Тижнями, а то й місяцями чекати на довідку ВЛК — норма!
Все це звучить печально, але, на жаль, з такою реальністю зіштовхуються українські бійці після поранення.
На прикладі історії двічі пораненого військового розповідаємо, як працює система повернення на службу, які нюанси треба знати, щоб отримати виплати, та до кого можна звернутися за допомогою.
ПІД ОПІКОЮ
Жителям села Слобода під Черніговом американський підприємець і філантроп Делл Лой Хансен подарував вісім модульних будинків, відбудував зруйнований клуб, щомісяця виплачує гроші малозабезпеченим людям. Кожен будинок коштує 35 тисяч доларів. «Модульки» дісталися тим, чиї оселі були повністю знищені під час окупації села. Наша журналістка-фрилансерка побувала в гостях у мешканців таких будинків і поспілкувалися з іншими жителями села, якими опікується Делл Лой Хансен.
Цю розсилку, як і попередні, підготувала комунікаційна менеджерка Texty.org.ua Тетяна Колісник. Якщо маєте пропозиції/рекомендації/зауваження щодо покращення нашої взаємодії — пишіть їх у коментарях. Я все читаю і враховую!