Аналітика й дослідження тижня
Розповідаємо про причини втрати позицій і перспективи жінок в оборонці.
Вітання, друзі!
Цього тижня у нас вийшло два масштабних дослідження й парочка міцних аналітичних текстів. Запрошуємо до читання.
ЧОМУ УКРАЇНА ВТРАЧАЄ ПОЗИЦІЇ?
Воєнний оглядач, засновник Frontelligence Insight, OSINT та GEOINT аналітик Tatarigami написав об’ємний текст (це не перебільшення — понад 40 тис. символів) про проблеми української армії й можливі способи їхнього вирішення.
Це не #зрада_всьо_пропало, а виважена стримана аналітика, до якої автор підійшов з холодним розумом і гарячим серцем.
Радимо вам витратити 15 хвилин свого часу й вдумливо прочитати цей текст. На нашу думку, там ви знайдете об’єктивну, хоч вкрай неприємну картину того, що відбувається в українській армії. Разом із пропозиціями, як можна розв'язати ці проблеми.
ВІЙНА НА ПОСТАМЕНТАХ
Росія все перетворює на зброю — мову, релігію, пісні, книги, кіно. Пам’ятники — не виняток. Саме тому росіяни активно розставляють своїх нафталінових вождів-тиранів на окупованих територіях і... у себе вдома.
Ми дослідили, кому поклонялися росіяни останні три роки. І провели для цього колосальну роботу: дослідили 1163 монументи, встановлені в Росії під час повномасштабного вторгнення в Україну.
Якщо коротко, меседжі монументів дуже красномовні: майже половина присвячена війнам — Другій світовій чи агресії проти України. Інші оспівують «традиційні цінності» та нескінченну боротьбу з колективним Заходом.
ЖІНКИ НЕ ЙДУТЬ В ІНЖЕНЕРИ
Дівчата, які отримують високі бали з математики, з набагато меншою імовірністю оберуть вступ на технічну спеціальність, ніж хлопці з такими самими балами.
Про це свідчать результати нашого дослідження, для якого ми проаналізували дані вступу до вищих навчальних закладів у 2022-2024 роках.
Це означає, що на даному етапі жінки навряд чи підсилять українську оборонку, хоч їх там і бракує.
Що з цим робити і як можна залучити більше жінок до STEM-професій (наука, технології, інженерія, математика) — у дослідженні ми також спробували відповісти на ці питання.
P.S.: матеріал викликав жваві дискусії у соцмережах. Якщо також хочете поділитися своєю думкою, можете долучитися до обговорення під цим дописом.
КАРТИ РОЗЛИВУ МАЗУТУ У ЧОРНОМУ МОРІ
15 грудня в Керченській протоці затонуло два російських танкери. У море могло потрапити від 2500 до 4500 тонн мазуту. Визначити мазут за допомогою супутникових знімків нелегко, але ми розібралися, як забруднення поширювалося морем протягом останніх тижнів.
І НАОСТАНОК ЩЕ РАЗ ПРО СЗЧ
Офіцер ЗСУ поділився своїми роздумами про причини втечі з армії та мобілізаційний резерв в Україні. Це не глибока аналітика, але це досить цікавий погляд одного військового на стан справ у війську.
Дякуємо, що читаєте! До зустрічі наступного тижня!